Przejdź do treści
Strona główna » Podcasty o Ukrainie, których warto słuchać

Podcasty o Ukrainie, których warto słuchać

Historie

1. Ukraine in brief SHORT

Ukraine in Brief SHORT to krótka, skoncentrowana forma (ok. 2-4 minuty), która pozwoli Ci być na bieżąco z wydarzeniami w Ukrainie każdego dnia. Podcast tworzony jest przez Voice House, a głównym prowadzącym jest Jarosław Kuźniar.

2. Za rubieżą

Za rubieżą to podcast tworzony przez Miłosza Szymańskiego. Podcast traktuje o historii, podróżach i polityce międzynarodowej, jednak od 24 lutego 2022 roku ma też swoje regularne odcinki o sytuacji w Ukrainie. Podcast ma nieco bardziej rozbudowaną formułę, jednak cechuje go często niezwykła trafność uwag prowadzącego oraz ciekawi goście.

3. Układ otwarty

Układ otwarty to podcast, którego autorem jest Igor Janke. Choć nie wszystkie odcinki poświęcone są Ukrainie, po 24 lutego 2022 roku znakomita część obraca się właśnie wokół tego tematu. W podcaście regularnie pojawiają się znakomici goście, jak chociażby prof. Andrew Michta, gen. Waldemar Skrzypczak czy ochotnicy walczący po stronie Ukrainy.

4. Sprawy wschodu

Sprawy wschodu to podcast, który nieco głębiej sięga do do tematów związanych z Ukrainą i Rosją. Często pojawiają się w nim analizy wystąpień i publikacji w rosyjskojęzycznych mediach, do których przeciętny mieszkaniec Polski nawet nie chciałby się zapuszczać.

5. Podróże bez paszportu

Podróże bez paszportu to podcast tworzony przez Mateusza Grzeszczuka. Zawiera dużą różnorodność tematyczną i ciekawych gości. Jednym ze stałych elementów są raporty z frontu, które prezentuje dr Marek Kozubel.

6. Historia realna

Historia realna Piotra Zychowicza nie jest podcastem w ścisłym tego słowa znaczeniu – to bardziej kanał na YouTube. Jednak może on być słuchany tak, jak podcast (w telefonie w przeglądarce Brave). Historia realna to przede wszystkim znakomici goście, jak Jacek Bartosiak, Marek Budzisz, Wojciech Szewko oraz Jarosław Wolski (słynny Zegar Wolskiego).

ZOBACZ TAKŻE:  3 sposoby, jak zrobić podcast ŁATWO

7. Wolski o wojnie

Wolski o wojnie to również kanał na YouTube, który jednak z powodzeniem może być słuchany jako podcast, choć wtedy trzeba sobie wyobrazić mapę, z którą Jarosław Wolski pracuje. Ciekawi goście, raporty z walk oraz duża dawka fachowej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *